Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

  1. Główna kategoria forum

    1. Forum Ogólne

      Miejsce na ogólna dyskusję, opinie na temat sprawowania się samochodu itp.

      46.5 tys.
      odpowiedzi
    2. Zniżki dla użytkowników

      Dostęp tylko dla członków grupy Użytkownik. Nie masz dostępu ? Przeczytaj regulamin.

      31
      odpowiedzi
    3. Zloty i spotkania

      Informacje o najbliższych zlotach i spotkaniach.

      15.4 tys.
      odpowiedzi
      • Tezur
    4. Offtopic / Fun

      Jak nazwa wskazuje...

      38.5 tys.
      odpowiedzi
    5. 45.5 tys.
      odpowiedzi
    6. 18.3 tys.
      odpowiedzi
    7. Regulaminy

      Zbiór wszystkich regulaminów, instrukcji i zasad pisania w poszczególnych działach.

      4
      odpowiedzi
  2. Dział Techniczny

    1. 47.3 tys.
      odpowiedzi
    2. 76 tys.
      odpowiedzi
    3. 27.5 tys.
      odpowiedzi
    4. 24.6 tys.
      odpowiedzi
    5. 27.5 tys.
      odpowiedzi
    6. 69.2 tys.
      odpowiedzi
    7. 4.7 tys.
      odpowiedzi
    8. 7.5 tys.
      odpowiedzi
    9. 16.1 tys.
      odpowiedzi
    10. 24.2 tys.
      odpowiedzi
    11. 1.7 tys.
      odpowiedzi
    12. 10.1 tys.
      odpowiedzi
    13. 5.1 tys.
      odpowiedzi
    14. Tuning / Renault Sport

      Dział poświęcony modyfikacjom mechanicznym, stylicznym oraz Renault Sport.

      10.8 tys.
      odpowiedzi
    15. LPG

      Wszystkie opinie, problemy, porady związane z instalacjami gazowymi dostępnymi na naszym rynku.

      10.8 tys.
      odpowiedzi
    16. Informacje (wszystkie modele)

      Tutaj umieszczamy wątki dotyczące wszystkich modeli Megane i Scenic.

      2.5 tys.
      odpowiedzi
      • Brak odpowiedzi do wyświetlenia
  3. Pozostałe modele marki Renault

    1. 1.1 tys.
      odpowiedzi
    2. 89
      odpowiedzi
  4. Giełda

    1. Sprzedam   (34565 przekierowań)

      Przeglądaj i dodawaj ogłoszenia.

    2. Kupię / Poszukuję   (11508 przekierowań)

      Potrzebujesz czegoś? Zamieść tutaj swoje ogłoszenie.

    3. Dodaj ogłoszenie   (6502 przekierowań)

  5. Elektroniczna książka pojazdu

    1. 15
      odpowiedzi
  6. Działanie Forum

    1. Działanie Forum

      Uwagi związane z działaniem forum.

      2.5 tys.
      odpowiedzi
  7. English section

    1. General discussion

      Megane - connecting people ;-)

      75
      odpowiedzi
  • Najnowsze posty

    • Zmieniłem w.w. czujnik na taki z firmy Delphi, narazie pali aż miło, nie szarpie przy odpuszczaniu gazu, a jak depne do deski nawet silnik inaczej brzmi. Więc pewnie mieszanka się poprawiła może komuś się przyda
    • Witam, Pacjent jak w tytule. Historia: Pierwsze błędy to podczas przyśpieszania komunikaty pomarańczowe i czerwone: Możliwe uszkodzenie silnika.  Początkowo tylko przy przyśpieszaniu na autostradzie później już nawet przy 80. Błąd odczytany: DTC000264 Parametr dostosowawczy regulacji wydatku usterka wiarygodności sygnału. Podczas jazdy i wystąpienia błędu było w zapisie widać: - zalecanie ciśnienie na listwie wtrysku : 1520 barów - ciśnienie na listwie wtrysku: 1222 barów Wypłukałem zawór regulujący ciśnienie paliwa. Oczywiście żeby go wyjąć to albo demontaż pompy albo listwy - i to chyba źródło przyszłych problemów. Po zamontowaniu oczywiście nie odpalał więc nowy zawór jest. Pomimo nowego zaworu dalej nie odpala. Ciśnienie bezpośrednio na wyjściu z pompy 800 barów przy kręceniu rozrusznikiem i odpiętej wtyczce od zaworu - stoi w miejscu. Na listwie ciśnienie powoli spada do ok 200 barów. Gdzie szukać przyczyny, że dalej nie odpala - chyba nie daje sygnału na wtryski? Co jeszcze można sprawdzić? Od czego komputer uzależnia wysterowanie wtryskiwaczy?  Jedyne co jeszcze widzę to:  synchronizacja wału korbowego: nie ok ale: synchr. gmp wałka rozrządu: wykonany Próba z "plaka" - silnik na moment odpala więc przyczyna leży w zasilaniu/sterowaniu paliwem.            
    • Witam ponownie. Znalazłem ostatnio trochę czasu, żeby zająć się kostka pod fotelem kierowcy w związku z tylnymi szybami. Wyjąłem fotel i mam taki oto widok:   Usuwać calkiem kostkę czy litować tylko uszkodzone przewody? Jest gdzieś jakiś schemat odnośnie przewodów?
    • Udało mi się aktywować przód z tymi czujnikami. Wpisałem ich ID do Ecutweaker odczytane z Pyclip w ID025. Tył zostawiam póki co bo mam te same ID i nie wiem jak się zachowa system. Ale pewnie próbę zrobię.  Dodałem do FAV też parametry od ID005 do ID008
    • Cześć, zakupiłem z Alliexpress 4 czujniki ciśnienia kół i założyłem je na felgi z oponami letnimi. Niestety ECU nie widzi tych czujników.  Programowałem je testerem Autel T508 w połączeniu z testerem Autel MS909 Pro.  Każdy z czujników wzbudzałem urządzeniem do systemu TPMS i każdy z tych czujników jest prawidłowy (przesyłam zdjęcia z urządzenia). Przeprowadziłem z poziomu testera diagnostycznego procedurę kodowania nowych czujników do systemu. Cała procedura przeszła poprawnie, tester zapisał odczytane ID czujników, po czym przejechałem autem 20 km, ale kontrolka nie zgasła i nadal świeci się komunikat „skontroluj ciśnienia kół”. Ponownie podłączyłem tester i zadałem mu pokazanie wartości rzeczywistych i tu się zdziwiłem bo tester pokazuje, że ciśnienie kół wg czujników to 3,5 bara w każdym kole.  Poza tym z poziomu samochodu poprzez prawą manetkę zapodam odczyt ciśnienia, to nic się nie dzieje, czyli ECU nie widzi tych czujników. Skoro są wadliwe to czemu tester TPMS prawidłowo odczytuje ich parametry, a tester diagnostyczny zapisuje i nie widzi żadnych błędów w systemie, a pomimo to świeci się błąd? Może ktoś miał podobny przypadek ?
  • Ogłoszenia

  • Najnowsze filmy

  • Komentarze do filmów

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!