Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

MEGANE I Brak podświetlenia zegarów, gasnący


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam straszny (przynajmniej dla mnie) problem. Nie łączyła mi kość przychodząca do zegarka wiec podgiąłem te blaszki wewnątrz. Po podłączeniu stała się dziwna rzecz.

Połowa oświetlenia wewnętrznego przestała działać... Sprawdziłem wszystkie bezpieczniki i nic. Na chwile obecna sprawa wygląda tak... Po przekręceniu kluczyka i odpaleniu wszystko wygląda normalnie, lecz po włączeniu świateł nie uruchamia się oświetlenie zegarów, ani pokręteł od nawiewu (włączniki do opuszczania szyb, podgrzewania tylnej szyby świecą), a co najdziwniejsze po włączeniu świateł gaśnie wyświetlacz miedzy zegarami (pokazujący stan oleju i kilometry). Gdy światła zgaszę wyświetlacz się zapala. Myślałem że to ta kość od zegarka robi zwarcie więc ją całkowicie odciąłem, ale to nie to <ok>

Proszę o POMOC!!

 

Auto to Megane I Classic 97r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czaku89, zrobiłeś zwarkę, a prąd nie jest głupi i na większy opór nie idzie, miłego szukania, spróbuj jeszcze raz to rozebrać i złozyć bez podginania blaszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

no niestety wyjąłem i wszystkie ścieżki są ok... zegary są podświetlone i regulacja działa a panel nawiewu i zegarek nie są... zegarek działa... już nie wiem gdzie szukać... :mrgreen:

 

PS> postanowiłem sprawidzć żarówki... okazało się, że wszystkie z wyjątkiem tych w liczniku są spalone... po wymianie jest już ok :mrgreen:

 

sorki za kłopot :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja mam też podobny problem megane I ph II zrobilem zwarcie na przycisku podgrzewania szyby tylnej i padło oświetlenie nawiewów, przycisków szyb , awaryjnych, centralnego zamka, podświetlenie schowka reszta chyba działa, dodam że nie mam pokrętła do regulacji natęzenia światła na liczniku itd. mam tylko regulację światel (chyba taka wersja)

co może być powodem zaistniałej sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!