Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Fabryczny LPG z Francji - jest problem


srg

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Kupilem niedawno sprowadzoną z Francji megane z 98 roku z fabrycznie zamontowanym gazem. Oczywiście Francuzi nie umieszczają gazu na dowodach rejestracyjnych samochodów które opuszczają ich kraj.

Wiec obecnie mam samochod z gazem zanistalowanym fabrycznie, ktory musze jakos zarejestrowac w Polsce!!. :-(

Skąd wziac homologację??? itd.

Czy musze go sam wymontowac, a potem dac jakiejs firmie zalozyc go jeszcze raz, aby miec homologacje ?????

Bez sensu

 

:-x :-x :-x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu na Allegro ogłaszał się człowiek, który za 200zł dawał dokumenty potrzebne do wbicia gazu w dowód. Oczywiście sprawdzał poprawnośc montażu i działanie. Co jakiś czas pojawia się takie ogłoszenie. Proponuję sprawdzic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety Francuzi nie maja tylu info w swoim d.rej jak np Niemcy w briefie...tylko kilka numerow typu vin, rejstracyjny itp, ale gazu niestety nie ma.

 

[ Dodano: 2006-11-11, 11:30 ]

Jedyne papery jakie mialem to umowa kupna sprzedazy, ichniejsze ubezpieczenie i zjazdowy dowod rejestracyjny( ktory oczywiscie nie zawieral info o np gazie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

też to przechodziłem... trafiłem do firmy montującej gaz coby załatwili mi takie dokumenty.

proponowałem zdjęcie instalacji i założenie tej samej - tak samo w tym samym aucie i wystawienie papierów.... ale okazało się że zgodnie z przepisami w naszej chorej RP jest to niemozliwe.

28 września 2005r. szanowny Pan minister umieścił instalację LPG (całą) w wykazie przedmiotów których ponowne użycie zagraża bezpieczeństwu ruchu drogowego lub negatywnie wpływa na środowisko.... (cytat).

pozdrawiam i życzę powodzenia

ps.

o ile się orientuję mozna znaleźć zakład który to zrobi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda butla musi posiadać świadectwo legalizacji wystawione przez PRODUCENTA. Jeżeli go nie ma, to nikt takiego świadectwa nie wystawi i butla jest stracona. I nie jest to wymysł naszego ministra, tylko jest tak na całym świecie.

Przy okazji przypominam Kolegom, że to świadectwo należy wozic razem z dowodem rejestracyjnym pojazdu /podobnie jak OC/ i okazywać na żądanie organów kontrolnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli instalacja została założona fabrycznie to proponuję najprostszą drogą udać się do jakiegoś przedstawiciela renault i oni mają zas.....any obowiązek ci w tym pomóc gdzie jak gdzie ale w fabryce samochodów to muszą mieć pełną dokumentację o wypuszczanych pojazdach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!