Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Jak temat wskazuje przyszedł już czas na ich wymianę - robię to pierwszy raz w mojej megi.

 

Pytanie - jakie polecacie - oczekuję fachowych opinii a nie zasłyszanych.

Ma może ktoś własne doświadczenie w tej sprawie :mrgreen:

 

Polecają mi kayaba :)

i tu podział :

- olejowe - polecane

- gazowe (tzn olejowo -gazowe) - podobno zęby można potem wybić ;-) - podobno strasznie twarde a wiadomo megi to nie dresiarski golf ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Decyzja podjęta - zaopatrzę swoje autko w keyaby olejowe i potem mogę pisać o swoich odczuciach. Udało mi się znaleźć za dość dobrą cenę bo 125 zł. ;-)

Oczywiście przy okazji wymiana łożysk oporowych amortyzatora i kilku elementów gumowych jak tuleje wahacza i stablizatora ;-)

Niestety POLSKIE DROGI robią swoje :cry: :evil: :evil: :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oby napewno mówimy o nówkach a nie śmiganych ;-) :shock: Za KAYABy - tyle dałeś? - niemożliwe :shock: :shock: Jak tyle daleś to MEGA okazja :!:

Na Allegro stoją po 115 + wysyłaka http://www.allegro.pl/item143874486_amorty...e_na_przod.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja też na dniach mam zamiar wymienić amory. Skusiłem się na amorki Sachs. Słuszałem że są niezłe. Z ciekawości zapytałem o cenę amorów w ASO. 330 za sztukę!!! No "lekka" przesada, ale to nic w porównaniu z ceną końcówek drążka kierowniczego - ponad 250 za szt. Po takiej odpowiedzi byłem w stanie wydusić z siebie tylko acha. I nie wiem czy czasami ktoś po drugiej stronie kabla się nie pomylił :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że mogę ;-)

1. amortyzaory KAYABA (ostatecznie udało się za 117za sztukę) x 2szt.

2. łożysko amortyzatora 23,75 zł. szt. x 2szt.

3. tuleja wahacza 17,10 zł. szt. x 4 szt.

4. tuleja stabilizatora 7,60 zł. szt. x 2 szt.

5. drążek kierowniczy osiowy - długi kontrowany 43 zł.

6. poduszka pod silnik przednia (urywa się ) 66 zł

7. poduszka od strony skrzyni biegów 57 zł

8. pasek wieloklinowy (5-ciorowkowy) 30,40 zł

9. pasek klinowy ten krótki nie znam ceny - miałem zapas.

Z malowaniem błotnika (wada fabryczna (odłaziła warstwa perlista lakieru) - niestety autko już po gwarancji perforacji itp. ) i całą konserwacją podwozia (lakier i środek do konserwacji gościa, który mi to robił) - robocizna za malowanie, konserwację i wymianę powyższego jak dla mnie po znajomości 350 zł - dużo :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!