Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jaka instalacja LPG do Megane II 1.6 16V


ractime

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

Zastanawiam sie nad założeniem instalacji gazowej do mojej meganki. W związku z tym mam pytanie - co?, gdzie? i za ile? by pasowało do niej założyć, aby nie było z nią problemów.?? byłem u nas w Częstochowie w firmie gdzie kiedyś zakładałem instalacje do Renówki oraz VW i gość policzył mi za sekwencje jako dla stałego klienta 2100 zł a za jakąś lepszą 2550,00 jedna i druga to podobno STAG300 ale nie wiem czym się dokładnie różnią. Doradźcie co założyć i czy w ogóle w tym silniku 1.6 16V 115KM instalacja gazowa się dobrze sprawuje.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet sie nie zastanawiaj. To naprawdę fajna instalacja. Różnica cenowa może wynikać z powodu zastosowania innego reduktora. Oby to nie był Lovtec lub Tomasetto Alaska. Mogą one być za mało wydajne do tego silnika. A może różnią listwą wtryskową. Stag jest robiony pod różne. Dowiedz sie szczegółów i napisz co konkretnie w tej instalacji ma siedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj rano byłem w tej firmie co mi proponują tą instalacje i dowiedziałem się że jest to STAG 300 i jakiś reduktor nowej generacji NIKO. wszystko za 2500 zł z ukrytym wlewem tam gdzie benzyna.

Wszystko jest tutaj na stronie: http://www.autogaz.pl/main.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reduktora nie znam. Wygląda fajnie. Zamiast gumy ma tłok i to chyba jedyna jego innowacja. Doczytałem się że ma zapas mocy do 200kM, więc napewno instalacja będzie chodziła dobrze. W tych instalkach źródłem problemów było stosowanie najtańszych, najsłabszych reduktorów. Jeśli warsztat jest sprawdzony (jak pisałeś) to ofetra jest jak najbardziej OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w poniedziałek jadę zamontowac tą instalacje gzową zobaczymy jak sie będzie sprawowała.

I mam jeszcze jedno pytanko co myślicie o kole dojazdowym w sprayu żeby nie wozić koła w bagazniku poniewaz zastanawiam sie nad tym lub na cieniutkiej dojazdówce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spray nie uratuje Ci nic jesli uszkodzisz felgę. Po zmianie cienką dojazdówką dojedziesz do niekoniecznie najbliższego gumkarza i tam reszta wg diagnozy reanimacja albo zgon.

Swoją drogą nikt nie chwali się gazem bez jakichkolwiek usterek (wskaźnik paliwa działa ok, błedy komputera itd .... ) Czy Ktoś z forumowiczów ma zainstalowany w Meggi II gaz fabrycznie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda/ nieprawda zależy jak na to patrzeć . Dla Megii II prawidłowa felga to 6,50JX16 4X100X60 ET49 czyli otwór fi=60mm , 4 otwory mocujace na średnicy 100mm. Dojazdówka musi być więc 4x100 x 60. Z przeglądu proponowanych na Allegro (na dziś) to 4x100 ale 57, 59 lub 65. Może trzeba poczekać ?. Ciekawe co proponuje fabrycznie wyposażone auto w LPG?

Podejrzewam że jest to cienka dojazdówka bo zamiast koła zapasowego jest zbiornik gazu. :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem, dane pochodziły z http://www.opony.com/felgi/index_felgi_sta...rodukcji=11.02- . Kolumna ET =49

Niestety dojazdówka jest istotnym dodatkowym wyposażeniem instalacji gazowej ze zbiornikiem zabudowanym w miejscu koła zapasowego. SORRY że w tym miejscu ale jest ono najlepszym miejscem dla LPG i dojazdówki :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!