Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Immobiliser - pomocy


Rekomendowane odpowiedzi

witam. mam megane 1.4 RT '97 ktora ma oryginalny sposob uruchomienia silnika.

Aby odpalic silnik trzeba wlaczyc zaplon a nastepnie wprowadzic czterocyfrowy kod uzywajac do tego celu przycisku do centralnego zamka. jak to dziala?

Musze nacisnac i trzymac przelacznik w tym samym czasie nad zegarami zaczyna migac lampka, wiec zaczynam liczyc ile razy mignie. gdy mignie tyle razy ile potrzeba puszczam przycisk i powtarzam ta czynnosc jeszcze trzy razy (kod ma cztery cyfry - w moim przypadku 5978) Pomyslcie ile zajmuje to czasu jezeli lampka miga z czestotliwoscia okolo 1,5 s. Jezeli wyjme kluczyk ze stacyjki to w ciagu 30 sekund immobiliser znowu sie wlacza i musze caly proces powtarzac od poczatku( zdazaja sie tez pomylki w liczeniu np. przy 4 cyfrze:)) Jak to wylaczyc. czy to moze miec zwiazek z tym ze mam centralny zamek na pilota ale nie moge nim otworzyc samochodu? pomozcie bo jest to naprawde denerwujace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[Cięcie]

 

Jak maja mi ukrasc samochod to zrobia to i bez kodu, a poza tym nie mieszkam w polsce i mam kierownice po drugiej stronie

 

Proszę nie cytować całości postu, na który odpowiadasz bezpośrednio pod nim.

Proszę także przeglądnąć forum bo już o tym była mowa i jest podane co i jak się robi. Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyslcie ile zajmuje to czasu jezeli lampka miga z czestotliwoscia okolo 1,5 s.

 

uwierzysz, że ja w ten sposób odpalałam samochód przez ponad rok? :mrgreen:

bo myślałam, że żeby otwierać samochód przez centralny zamek (co jednocześnie wyłącza immobiliser) będzie potrzebne wyrobienie nowego kluczyka, co faktycznie kosztuje 600 zł. Tymczasem jeżeli masz oryginalny kluczyk i nadajnik w nim jest sprawny, to potrzebne będzie tylko jego ponowne zakodowanie co w serwisie kosztuje... 60zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siemka, przeczytałem jaki miałeś problem z immobiliserem, ja mam podobny ale u mnie ktoś założył oddzielny alarm i centralny zamek z kluczyka nie działa, a nie wiem jaka jest reakcja diody na liczniku gdy się naciśnie kluczyk i skąd można wziąć ten kod?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten kod otrzymasz w serwisie RENAULT niestety u mnie w Puławach kosztuje to 50 zł. Ja kupiłem ten kod ponieważ mam tylko jeden kluczyk z immobilajzerem i w razie czego mogę uruchomić auto ,,ręcznie'' kodem.(nowy kluczyk z immo to 600 zł.)

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Hejka wiecie jak mozna zakodowac kluczyk bo probowalem jeden sposob ktory podaja na forum lecz nie dziala.Kluczyk dziala jak sprawdzam aparatem cyfrowym to widac ze dioda na podczerwien daje sygnal zostal tylko odbiornik wyjalem go dzis bo pisza ze czesto jest zawilgocony i nie chce dzilac wiec go "susze" i jutro go zaloze zobaczyc czy cos to da a jak nie to sprobuje ojechac do ASO zeby mi go zakodowali bo ok. 60 zl to jeszcze nie jest zle ale jak sie nie da to zdejmuje immo bo mnie denerwuje.Jak cos bede wiedzial to sie odezwe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!