Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czkawka silnika - spdek mocy + kontrolki


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Moj maly problem (poruszany w watku "Zapalacjace sie kontrolki) zmienil status na wstepny duzy problem.

Otoz (przypomnieniem): zapalila mi sie kontrolka "STOP + ENGINE" zgasla i mozna bylo jechac dalej - zdazylo sie raz drugi, ale nie zaobserwowano zjawiska ponownie..

az do wczoraj.. :mrgreen:

 

Jade sobie grzecznie trasa HEL-WARSZAWA okolo 100km/h i nagle czuje pojedyncze szarpniecie widze zapalone kontrolki "STOP i ENGINE" po chwili auto zachowuje sie ok, mijaja dwie sekundy gasna kontrolki - jade dalej. Sytuacja powtorzyla sie kilkukrotnie przy roznych obrotach i roznych predkosciach (dzis zdarzylo sie to tuz przed zatrzymaniem, szarpniecie nie bylo odczuwalne ale kontrolki zaswiecily)

 

Szarpniecie moim zdaniem jest wynikiem spadku mocy tylko co go powoduje?

Czy to moze byc uszkodzona cewka? - czy poza podlaczeniem do kompa jest inna opcja sprawdzenia tej awarii & czy komputer meganki zapisuje liste zdarzen czy tylko bierzaca awarie?

 

 

Jezeli ktos mial podobne przygody lub wie czym to moze byc spowodowane, ewentualnie jak wykluczyc badz namierzyc przyczyne awarii - bede bardzo wdzieczny.

 

Pozdrawiam

 

Ciekawostka: dzis zaobserwowalem objaw który wczesniej wydawalo mi sie ze wystepowal a dzis mam juz pewnosc. Sytuacja z kontorlkami zdarzyla sie gdy stalem na swiatlach. Odczuwalne drgniecie silnika - zapalone kontrolki - a po chwili sam sie wkrecil na ok 1500 obrotów, zszedl do swoich 600 kontrolki zgasly i wszystko ok.

Jakies pomysly?

 

 

Info dodatkowe:

Filtr paliwa wymieniany 2-msc temu, swiece i filtr powietrza rok temu - ale przez poprzedniego wlasciciela, wiec nie wiem jakiej jakosci (wymienil je napewno bo te informacje otrzymalem juz po zakupie auta)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem calkiem podobne objawy jak poszła cewka. Calkiem droga i nieprzyjemna sprawa. Co ciekawe zaraz jak wymienilismy pierwsza ok. tydzien pozniej poleciala druga...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszke sie przeliczylem ze komputer w warsztacie poda mi rozwiazanie :mrgreen:

 

Jedyne co wykryl to zarejestrowana usterke sondy lambda, ale sonda dziala poprawnie..

 

Skasowali usterke, jutro następna wizyta i zobaczymy czy komputer cosik zarejestrowal z 11-krotnie powtarzającej sie i mocno mnie wkurzajacej "czkawki".. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wymieniłem na nową i tej usterki komputer juz nie rejestruje..

 

---

Rozwiązaniem problemu była wymiana świec - poprzedni właściciel zamontował świece od modelu economy (25 koni mniej!) dopóki były nowe wszystko grało a z czasem było coraz gorzej.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Witam. Postanowiłem, że się tu przyłącze chociaż objawy mam raczej inne. Mianowicie samochód chodzi normalnie, ale ostatnio 3 razy zdarzyła mi się sytuacja ekstremalna, mianowicie samochód przestał reagować zupełnie na gaz,jade miastem a nagle samochód zwalnia do zera. Po wyłączeniu silnika i ponownym włączeniu od razu wszystko jest ok. Macie może pomysł co może być nie tak?

Dodam, że w samochodze ostatnio była czyszczona przepustnica i mechanik ja chyba "przykręcił", żeby dozowała odrobinę mniej paliwa czy cos takiego

 

Silnik 2.0 8V

Edytowane przez jacolradom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!