Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

SCENIC I - 2 pytania...


Bourbon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od 2 dni jestem szczęśliwym posiadaczem Scenica. Mam dwa pytanka do bardziej obeznanych z tą francuską marką...

 

1. Czy da się otworzyć i zamknąć auto kluczykiem (tj. manualnie), otwory na kluczyk są, kluczyk wchodzi i da się nim obracać jednak nic się nie dzieje, zarówno w drzwiach kierowcy, pasażera jak i tylnej klapie.

 

Coś jest popsute, czy ja czegoś nie rozumię...

 

2. Druga sprawa to okazało się, że prawy reflektor był uszkodzony i został wymieniony, niestety pechowo na wersję angielską bo snop światła zamiast na pobocze jest skierowany bardziej do środka, mimo wszystko diagnosta nie zakwestionował na przeglądzie tej lampy mimo, że zwrócił na to uwagę.

 

Co o tym sądzicie, będzie to znacznie pogorszało widoczność na drodze...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, gratuluje zakupu, co do kluczyka to tylko jak przestanie padac wyjde i sprawdze jak jest u mnie :) bo w sumie nigdy nie otwierałem manualnie tylko przyciskiem...

Co do lampy dla wlasnej wygody i bezpieczenstwa proponował bym kupic normalny reflektor... nie jest to jakis duzy wydatek :-D

 

Ok, jesli chodzi o kluczyk to mam tak samo jak Ty ... krece i nic :) wiec sie nie przejmuj ..

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne bo u mnie dało się otworzyć - nie otwiera wszystkich zamków tylko te jedne drzwi.

Tak samo jest z zamykaniem - sprawdź dokładnie. Przekręcasz to niby nic się nie dzieje bo nie słychać trzaskania CZ ale jak przekręcasz w jedną to się zamyka ,a w drugą otwiera.

Popróbuj i pociągaj za klamkę raz w prawo i pociągnij - potem w lewo i pociągnij.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawde to kwestia "gustu" z tym zamykaniem :) ("gust" lub strefa zamieszkania )

 

Są takie dzielnice w każdym mieście gdzie jak już miasz centralny to cięgna do zamków lepiej zdemontować bo jest wielu "specjalistów" którzy nie potrzebuja orginalnego kluczyka żeby "sprawdzić" czy radio masz dobrze zamontowane :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[otwieramy maskę wg sposobu Lewego i podpinamy nowy aku :-P

 

Metoda Danielossss'a wydaje sie też sensowna, lewarek - wsuwasz sie pod auto z drugiego akumulatora żabkami do masy i do rozrusznika (albo do alternatora) - z dołu jest przecież dojście klikasz pilot i już. Ponieważ sam jeszcze tego nie trenowałem nie wiem która metoda szybsza :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

otwieramy maskę wg sposobu Lewego i podpinamy nowy aku :-P

 

No dobra, ale jak zamkniesz auto po wyjęciu akumulatora?

Tylne drzwi nie ma problemu, bagażnik też, a co z resztą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie kluczyk otwiera i zamyka drzwi kierowcy tak gdzie że tak powiem jest miejsce na kluczyk to i drzwi da sie otworzyć jeśli u Ciebie tak nie jest może przeczyść zamki jakimś WD wypłucze brud niestety i smar przy okazji ale może zamki ruszą kiedyś w Conquecento tak robiłem pomogło. Standardowy centralny zamek nie ma mastera w drzwiach wiec z kluczyka nie da rady otworzyć wszystkich drzwi ma to plusy i minusy no cóż..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!