Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zmiana radyjka


Rekomendowane odpowiedzi

No i nadszedł czas żeby zmienić fabryczne audio.

Na pierwszy ogień idzie radio, zakupiłem już radyjko JVC KD-G628 z USB

Do tego ramka i interfejs żeby działał fabryczny pilot (co do wyświetlacza to nie wiem jak to będzie bo niby ma nie działać wyświetlanie stacji radiowych ale nie wiem jak reszta - kabel jest żeby go podłączyć do radia)

W czwartek mam wolne więc zamontuje wszystko i podzielę się wrażeniami czy warto inwestować w taki interfejs :-D no i zrobię krótki tutorial...

A w nastepnym miesiącu jakieś porządne głośniki do przodu (może polecicie coś w rozmiarze 13cm:]

 

komplethw6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjaśnijcie mi, jak może działać fabr. wyświetlacz jeśli radio nie ma wyprowadzonego interfejsu na dodatkowy wyświetlacz? No chyba że ten model ma w co wątpię. O ile, podłączenie pilota to pestka o tyle wyświetlacz to inna bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jezeli bede zmienial glosniki, to sie kopne na slask do paru sklepow car-audio, tam podobno jest de best, duzo towaru i mozna przymierzyc na miejscu. a i ceny bardzo zacne :-D (widac na alledrogo)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjaśnijcie mi, jak może działać fabr. wyświetlacz jeśli radio nie ma wyprowadzonego interfejsu na dodatkowy wyświetlacz? No chyba że ten model ma w co wątpię. O ile, podłączenie pilota to pestka o tyle wyświetlacz to inna bajka.

 

Radio nie ma ale ten interfejs po za kablami ma czarna kość do 2cm na 4cm do ktorej podpina sie wyswietlacz(jest odpoiwenia wtyczka) i radio..

 

Ale sie dziś wkurw... kupiłem już sporo rzeczy na ebayu i dziś sie naciąłem... Miała przyjść ramka czarna przyszła szara... Sprzedającym był Polak... grr...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, żeby coś na fabrycznym wyświetlaczu się pokazało, to coś musi podać ten sygnał. A jak z radia żaden sygnał nie wychodzi, no to co czarna kość ma przetworzyć na literki/cyferki? Chyba, że jest wyprowadzenie w kostce ISO zrobione z radia (w co wątpie, bo radio jest raczej z niższej półki). O to mi chodzi. MrTea, nie myśl, że się czepiam, po prostu jestem ciekaw jak to niby ma działać.

Pilot to wiadomo, jest wejście w radiu na joy'a to się podłączy. Montuj wszystko jak najszybciej, bo ciekawy jestem :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i po wszystkim..

Podłączyłem ten cały "wielki" interfejs...

Jak Krzychu przewidział wyświetlacz kaput :-D

Ale za to funkcje pilota działają elegancko, każdy przycisk ma dobrze przemyślaną funkcje..

Kosztowało mnie to 30funtow więc nie mam co narzekać bo jakoś bardzo się nie spłukałem :]

Tutoriala nie robie bo jeśli ja - antytalent do takich spraw poradziłem sobie to każdy inny również nie bedzie miał problemu (raptem podpięcie 4 kości i dwóch wtyczek)

Cała operacja zajęła mi jakieś 45minut z rozkręceniem i skręceniem deski a przy okazji okazało sie ze poprzedni właściciel wyciągnął przednie gwizdki :)

Kolejną rzeczą która mnie mile zaskoczyła to zmiana jakości dźwięku. Po mimo fabrycznych głośników wszystko brzmi duużo lepiej...

Tylko teraz wkurza mnie martwy wyświetlacz na desce, może uda sie jakoś nawigacje w jego miejsce wpakować po powrocie do kraju :)

 

konsolary3.jpg

radiotu0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, przewidziałem. Niektóre radia posiadają wyprowadzenie do zewnętrznego interfejsu wyświetlacza i tylko takie radia umożliwią wykorzystanie fabrycznego wyświetlacza. No ale chyba interfejs kupowałeś z myślą o pilocie, a nie o wyświetlaczu. Jak już kiedyś wspominałem, dla mnie cena jest za wysoka jak tylko za możliwość wykorzystania fabrycznego sterowania. PS zawsze można odpalić same podświetlenie wyświetlacza :-D i będzie inaczej w aucie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wystwietlaczem pomyśle po powrocie co zrobić, ...

Póki co nie wiem jak zrobić podtrzymywanie pamięci radia.

Po wyjęciu kluczyka wszystkie ustawienia sie kasują i wracają do fabrycznych :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to sprawdz to z zasilaniem! powinienes do radia miec dwa, stale (czerwone) do zalaczenia go bez kluczyka i na podtrzymanie pamieci, komutowane (zolty) do zasilania z ladowania w czasie jazdy, by odciazac silnik. do kmutowanego jest jeszcze w parze sygnal zaplonu (chyba! zielony, musisz sprawdzic), co pozwala radiu samemu sie zalaczyc po starcie silnika. no i stala masa oczywiscie (czarny). takie 4 kable to obowiazek do radia, nie ma przebacz :-D :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!