Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zapala za drugim lub trzecim razem na benzyni


Rekomendowane odpowiedzi

RENAULT SCENIC 1.6 16v 99r +LPG SEKWENCJA

Niepotrzebnie skasowałem pierwotny wpis i muszę napisać odnowa o co mi chodzi.

Zapala za drugim lub trzecim razem gdy jest w trybie automatycznym.Poradzono mi że może to być czujnik położenia wału lub zapieczone wtryski(wlałem do benzyny środek do czyszczenia wtrysków,narazie bez efektu).Stoję przed wyborem czy kupić czujnik położenia wału.Kolejny mechanik chce mi sprawdzić ciśnienie paliwa ,które daje pompa. Męczę się już z tym tematem dwa miesiące i końca nie widać.

Jak przełączam na benzynę i zgaszę go to później odpala lepiej tylko też nie zawsze.Nie wiem jak zapalić na gazie w trybie awaryjnym.Proszę o poradę i dzięki za każdą sugestię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki GAZMAJSTER-owi wiem już że wina nie jest po stronie gazu ,ponieważ odpaliłem go w trybie awaryjnym na gazie i było wszystko OK.Autko zapaliło za pierwszym razem ale po przełączeniu w tryb auto znowu zapala za którymś razem.Jako ewentualne przyczyny pozostają mi : zapieczone wtryski lub pompa paliwowa.

 

[ Dodano: 2007-08-11, 13:00 ]

Byłem też na diagnostyce i nic nie wykazało.W poniedziałek jadę do jeszcze jednego speca,może on coś poradzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem już to.Jeśli mam przełączone stale na benzynę to prawie zawsze odpali za pierwszym razem.Ale gdy przełączę potem w tryb automatyczny to problem powraca.Próbowałem również w trybie auto przełączyć na benzynę i zgasić go na benzynie ale to nie pomogło.Reasumując:

1)Gaz wykluczamy ,bo zapala na gazie bez problemu w trybie awaryjnym

2)Paliwo (pompka i wtryski),gdy zapala gdy jest przełączone na benzynę ,chyba też powinienem wykluczyć(?)

To może coś jest pochrzanione w trybie AUTO?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GazMajster

Lewy.

A widziałeś kiedyś, że w trybie "auto" dostaje gaz i benzynę jednocześnie? Być może to właśnie to? Przekaźnik nie przełącza i zalewa go. Ja się już z czymś taki spotkałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście,że w trybie auto i tak odpala na benzynie ale nie chce odpalić za pierwszym razem tylko muszę kręcić kilka razy.Może rację ma GAZMAJSTER ,że dostaje wtedy i gaz i benzynę.Miałem takie podejrzenie,ponieważ latem w/g wskazań centralki gazowej jeżdżę prawie w 100% na gazie a benzyny idzie dosyć dużo Jutro jadę do fachowca od gazu(podobno bardzo dobrego)może on wykryje co jest tego przyczyną.

 

[ Dodano: 2007-08-12, 15:08 ]

Pytanie do GAZMAJSTER .Jak można sprawdzić czy silnik dostaje równocześnie gaz z benzyną.Może odpinając wtyczki z wtrysków gazowych w trybie AUTO?

 

[ Dodano: 2007-08-12, 17:18 ]

Przyszedł mi do głowy jeszcze jeden pomysł.Jeden lub więcej wtrysków gazowych przepuszcza gaz, bo zazwyczaj gdy zgaszę autko i za chwilę je zapalam to z reguły zapali za pierwszym razem,ale gdy po dłuższym czasie próbuję zapalić to wtedy nie zapali.Dopiero jak zassie powietrze bez gazu to zapali.To tłumaczyło by to kilkukrotne kręcenie rozrusznikiem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli odepniesz wtryski LPG to sprawdzisz czy nie występuje problem opisany prez Gazmajstera. Jeśli wtryski LPG przepuszczają na postoju, to raczej nie ma to związku z trybem pracy centralki i przepuszczałyby zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz rację że nie ma to wpływu na pracę centralki ale gdy jeżdżę na samej benzynie to wtryski gazowe nie pracują i jest mniejsze prawdopodobieństwo że nie domkną.Na samym gazie pali ,na benzynie pali a w trybie AUTO nie pali .Jak to wytłumaczyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!