Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Klopoty z zapalaniem Scenic 98 dti (zimnego)


rysiopysio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Dosc dlugo szukalem , ale nie znalazlem .

Mam autko jak w opisie i generalnie nie narzekam na osiagi i spalanie ale.

Ale- co kilka dni nad ranem nie zapala - dymi i tylko wyladowuje akumlator 13 -18 startow i sie nie odezwie. Wystraczy w trakcie krecenia rozrusznikiem pchnac i puscis sprzeglo zapala na dotyk. Nie dzieje sie to przy cieplym silniku - zapala po dwoch obrotach startera.

Ostatnio uzywam srodka rozruchowego Easy Start i dziala, ale co bedzie jak sie to skonczy srodek cud.? i to tez nie metoda szukac ciagle gorki do parkowania.

 

Prosze o Pomoc i nakierowanie mnie czy to wtryski , moze pompa , moze sie zapowietrza syst paliwa.

Silnik ma ponad 200 tys i chodzi dobrze 160 km/h to nie problem spala miedzy 5-6 L/100. oleju nie bierze od wymiany do wymiany zawsze stan OK.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, mało konkretów. Idzie zima i dalej nie wiem co na to poradzić. Ubiegła była łagodna i jakoś to przetrwałem.

Jedni radzą wymienić uszczelki od filtra paliwa, inni świece żarowe, jeszcze inni jakiś oring przy pompie. W końcu, co jest skuteczne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche poczytalem na innych "forach" o innych markach i wszedzie sie przewija nieszczelnosc ukladu paliwowego i wymiana filtra . Fakt jakies pecherzyki sobie wedruja w moich wezach , ale nie myslalem ze moze to miec jakis wplyw, co do filtra to sie nie bede wypowiadal - trup!

 

Wymienie, poprawie i dam znac czy jest lepiej. Czytalem tez o mixolu do paliwa od 100ml - 300ml na zbiornik i silnik inaczej pracuje , zwlaszcza pompa - spróbuje i zobaczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, mixol przesmaruje pompę, ale na pewno będzie ci trochę na tym dymił.

Ja też wymienię sobie filtr paliwa, już rok jak nie wymieniałem.

 

[ Dodano: 2007-10-09, 07:52 ]

W ubiegłą sobotę wymieniłem filtr paliwa, i uszczelki do niego załączone. Dodatkowo na rurkach wchodzących do filtra (są dwie) po ich wyjęciu widać parę uszczelek gumowych (oringów). Je też wymieniłem. W serwisie jedna para oringów kosztuje ok 21 zł. Kazali mi nanie czekać prawie 2 tygodnie więc poszukałem zamienników o odpowoedniej średnicy w sklepie motoryzacyjnym. I zanlażłem po 0,40 zł za sztukę.

Wymieniłem obydwie pary oringów na rurkach i auto pali lepiej po dłuższym postoju.

Spróbujcie też tej wymiany - może warto a koszt niewielki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

AUTO ZAPALA NA TZW DOTYK - A CO ZROBILEM ?!

1 WYMIENILEM FILTR PALIWA - NIE POMOGLO

2 ZALOZYLEM RECZNA POMPKE I WYMIENILEM WEZE - Z ZAPALANIEM LEPIEJ I LEPSZE OSIAGI SILNIKA -pewnie pompka na to nie miala wplywu , ale dzieki niej zostal odpowietrzony filtr paliwa i to moglo miec wplyw , lub uszczelnienie polaczen wezy pomoglo - do wyboru.

3 NOWY AKUMULATOR - ciekawe bo tamten stary nie byl rewelacja ale krecil.

4 MIXOL DO PALIWA 2 ZBIORNIKI - silnik ciszej pracuje, i od tego czasu nie ma klopotow z zapaleniem nawet gdy temp. spadnie ponizej zera, wczesnij 8 stopni w plusie i pchanko!!!!

 

Powodzenia i dzieki za wszystjie porady ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cięcie

 

No niestety nie bylo pompki - jakis sprytny mechanik "zaoszczedzil" i filtr zalozyl od Forda - jak ja nienawidze mechanikow.

 

Dzieki forumowiczom dowiedzialem sie ,ze nie ma pompki w zbiorniku , ktora daje cisnienie, tylko jest reczna , ktora zasysa paliwo , az strach pomyslec co by bylo , gdyby mi zabraklo paliwa na drodze , musial bym chyba go zalac paliwem po dach , aby zaskoczyl,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[CIACH!!!]

 

moje doświadczenia z tym problemem opisałem tutaj:

http://megane.com.pl/viewtopic.php?t=4548

 

[ Dodano: 2007-11-21, 20:18 ]

AUTO ZAPALA NA TZW DOTYK - A CO ZROBILEM ?!

1 WYMIENILEM FILTR PALIWA - NIE POMOGLO

2 ZALOZYLEM RECZNA POMPKE I WYMIENILEM WEZE - Z ZAPALANIEM LEPIEJ I LEPSZE OSIAGI SILNIKA -pewnie pompka na to nie miala wplywu , ale dzieki niej zostal odpowietrzony filtr paliwa i to moglo miec wplyw , lub uszczelnienie polaczen wezy pomoglo - do wyboru.

3 NOWY AKUMULATOR - ciekawe bo tamten stary nie byl rewelacja ale krecil.

4 MIXOL DO PALIWA 2 ZBIORNIKI - silnik ciszej pracuje, i od tego czasu nie ma klopotow z zapaleniem nawet gdy temp. spadnie ponizej zera, wczesnij 8 stopni w plusie i pchanko!!!!

 

Powodzenia i dzieki za wszystjie porady ;-)

 

 

silniki F9Q nie przepadają za MIXOL-em ani benzyną .... rzadzę być ostrożnym !

nie zapaliła się po tym kontrolka od wtrysków ?

 

[nie cytujemy całości postu pod którym odpowiadamy, po raz 2 naruszyłeś regulamin, czerwona tasiemka] -Robak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zapalila sie zadna kontrolka - a wogole to nawet nie wiedzialem ze taka istnieje.

Jedyna wyczuwalna rzecz po mixolu to to ze ciszej i przyjemniej pracuje , oczywiscie nie leje tego w dużych ilościach na 55l kolo 150-200ml to wychodzi poniżej 0,5% i raz na 3-5 zbiorników jak mi zacznie znowu halasować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[Cięcie]

 

oczywiście, że istnieje.

Jest to kontrolka od ukłądu wtryskowego !

 

Kolego Ty chyba niereformowalny jesteś - nie zastanowiło cię, że czerwonej tasiemki ci przybywa :) :!: Zapoznaj się wreszcie z regulaminem forum :!: - Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!