Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

usterka przelaczania


artus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ! Mam meganke 1.6 98r sprowadzona w 2000 r z Francji z fabryczna instalacja gazowa.Autko zarowno na benzynie jak i na gazie chodzi ok. zadnych strzalow szarpan itp ,dwa razy bylem nia w Szwecji . Niestety odwiecznym problemem jest to ,iz pzrelacza sie momentalnie na gaz zaraz po odpaleniu,obojetnie czy silnik cieply czy zimny.Drazniace jest to ze jak zimny to po przelonczeniu z miejsca gasnie dlatego gasze ja i odpalam na benzynie.Gdy jest ciepla problemu nie ma ,aczkolwiek musze lekko dac gazu w momencie przelonczenia.Na benzynie odpala na dotyk nawet po dlugim postoju i w bardzo niskich temperaturach(przekonalem sie pracujac w Szwecji)Prosze Szanownych forumowiczow o jakiekolwiek wskazowki dotyczace mojej usterki zanim podjade do gazownika .Oczywiscie przewody wn ,swiece ,filtry sa ok.Dziekuje za wszelkie porady . Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gazownikiem nie jestem ale:

masz 2 gen zapewne wiedz gaszenie na benzynie samochodu jest wskazane w kazdym przypadku to ulatwia rozruch i nie jest to wina raczej instalasji tak poprostu jest. co do przelanczania hmm na cieplym silniku zawsze bedzie dobrze odpalal i przelanczal sie a co do zimnego hmmm moze niech gazowniki podniesie ci prog obrotow od ktorych instalacja ma sie przelanczac moze to cos da

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki w przyszlym tygodniu wybieram sie do gazownika

 

[ Dodano: 2007-09-19, 19:36 ]

Mam jeszcze pytanko dlaczego gdy jezdze caly czas na gazie to po nocy autko niechce odpalic od strzala a gdy pojezdze na benzynie to odpala super ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze. Nie wiadomo jaka masz instalację. Czy ma ona opcję przełączania po osiągięciu zadanej temp. czy po przekroczeniu obrotów, czy może jedno i drugie.

 

Po drugie. Jeżdżąc na gazie i tak gasząc silnik, masz cały kolektor wylełniony mieszanką powietrza i gazu. Przy odpalaniu silnika aktywny jest tryb "PB", czyli silnik zasysa powietrze z gazem i dodatkowo wryskiwacz benzyny dodaje jeszcze paliwo. Mieszanka jest zatem bardzo bogata i dopóki silnik nie dostanie tylko powietrza z benzyną (już bez gazu) dotąd nie będzie chciał odpalić.

Gasząc silnik na benzynie, zostawiasz kolektor wypełniony tylko powietrzem z małym bodatkiem benzyny w jednopunkcie lub przwie bez benzyny w wielopunkcie. Ot i cała tajemnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ! dokladnie wyglada to tak dowiedzialem sie od bylego wlasciciela ze kiedys bylo ok, nic nie trza bylo recznie przelaczac . teraz jest tak np gasze na gazie ,przy wlonczeniu zaplonu i uruchomieniu rozrusznika przelancza sam na benzynke gdy puszczam kluczyk !(wylonczony rozrusznik) z miejsca przelancza na gaz . Gdy silnik jest cieply to odpali natomiast jak zimny to gasnie ,dlatego odpalam na benzynie i po ok 1min. przelanczam recznie na gaz .Jest to drazniace dlatego wybieram sie do gaziarzy tylko nie wiem czy mnie zrozumia bo dla nich zawsze jest wszystko ok. he..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GazMajster

I znów Lewy namieszał. Tylko po co??

Jeśli nie jest to sekwencja, to oczywiście kolektor jest w gazie. Niemniej jednak szybko wypełni się powietrzem i nie powinno być bólu z odpaleniem. Jeśli to sekwencja, to gazu w kolektorze nie ma. I sądzę, że jest to sekwencja.

Problem leży gdzie indziej. Otóż prawdopodobnie masz zbyt nisko ustawioną temperaturę przełączania na gaz. LPG musi być choć trochę podgrzane aby dobrze silnik pracował. Przy zbyt niskiej temperaturze gazu silnik może nierówno pracować, szarpać i nawet gasnąć. To jest prawdopodobna przyczyna. Nie sądzę, aby padł czujnik temperatury, bo prawdopodobnie wogóle by się nie przełączał na LPG. Chyba coiś się w kompie pomoieszało. Tego na początek bym szukał.

 

Teraz prawdopodobnie Lewy się wytrzęsie nade mną ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GazMajster

Otóż Lewy były i są produkowane Renie z fabryczną instalką. Widziałem takie Clio z sekwencją i reduktorem Sagem. Sądzę jednak, że w tych latach fabryczną nazywano instalki montowane u dealera i prawdopodobnie masz założonego Colteca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bargar, jaki związek ma przytoczony fragment o zasilaniu silnika K7M, do rrodzaju założonej w tym samochodzie instalacji LPG?

 

GazMajster, tak wiem, że są instalacje zakładane fabrycznie. Nawet widzałem takie cudo. Moje zwątpienie jednak budzi mozliwość, że w aucie z 98r. jest IVgen.

 

kocuper, DGI to nie jest IVgen (potocznie sekwencja). Jest to IIIgen. zwana ciągłym wtryskiem gazu. Tu są nawet jej fotki i opis: http://megane.com.pl/viewtopic.php?t=2638&highlight=dgi

 

artus, zrób prosty i krótki test. Jeżdżąc jak codzień na LPG, przed zgaszeniem silnika przełącz na benzynę i po kilku sekundach zgaś silnik. Jeżdżac na LPG twój komp będzie miał "pomieszane" ;) a kilkusekundowa praca na benzynie nie zmiani tego faktu. Przy następnym odpaleniu silnika zobacz czy odpali odrazu, czy będziesz musiał pochechłać jak po zwykłej jeździ na LPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!