Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Ile żarówek/diód LED


Franz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. To mój pierwszy post na tym Forum - pewnie nie ostatni :mrgreen:

Poczytałem trochę waszych postów i widzę, że niektórzy z Was wymieniali już oświetlenie deski rozdzielczej. W związku z tym prosiłbym o podzielenie się ze mną swoim doświadczeniem.

Mam Renault Megane Scenic 1.6 1998 rok. Przepaliła mi się żaróweczka oświetlenia wskaźników nawiewu. Zdemontowałem i wyjąłem - wiem już co to za żaróweczka, więc nie będę miał problemu z zakupieniem zamiennika LED. Zastanawiam się jednak nad wymianą wszystkich żarówek oświetlenia tablicy rozdzielczej na niebieskie diody. I tu moje pytanie: Ile takich LED muszę zakupic? Ile jest potrzebnych do oświetlenia zestawu zegarów i jakiego typu? Na allegro znalazłem dwa rodzaje:

to jest zamiennik do tej żaróweczki z oświetlenia nawiewu

http://moto.allegro.pl/item152830859_diody...al_gwar_ss.html

ale są jeszcze takie z oprawkami:

http://moto.allegro.pl/item152633077_diodo...ow_1_2w_2w.html

ktoś na tym forum pisał, że takie są w zegarach. Proszę o potwierdzenie i podanie potrzebnej ilości.

Czy sama wymiana żarówek na LED wystarczy do uzyskania niebieskiego podświetlenia, czy trzeba też wymienic jakieś "folie" przepuszczające światło? Jak rozwiązac ten problem?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie będziesz potrzebował ledy z pierwszego linku. Bezoprawkowe. Samą zmianą koloru led'ów nie zmianisz koloru podświetlenia. O ile ze zmiana folii w zegarach nie będzie problemu o tyle zmiana koloru podświetlenia przełączników, skali w panelu nawiewu to już będzie inwencja własna. Jednym słowem rzeźba.

 

Jeżeli zegary masz elektroniczne z wyświetlaczem to są one podświetlane diodami smd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że pytam ale w scenicu są inne liczniki niż w megankach :mrgreen:

W mojej wersji są żaróweczki w oprawkach.

Co do ilości to postaram się policzyć - z pamięci jakoś 22-23 chyba. Masz jeszcze w zegarku i kontrolka otwartych drzwi i niezapiętych pasów.

Wjedź sobie TUTAJ ściągnij pdf-a i sobie poczytaj i policz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.Nie mogę ściągnąc nic z tego linka - wyskakuje mi jakiś błąd :cry: Mam książkę WKŁ o Renault Megane, ale o rodzajach żarówek tam nic nie ma - są tylko określone moce żarówek w oświetleniu zewnętrznym...

A próbował ktoś włożyc niebieską diodę w oświetlenie kokpitu bez zmiany folii? Jak to wygląda? Nadal jest pomarańczowe podświetlenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że pytam ale w scenicu są inne liczniki niż w megankach

W mojej wersji są żaróweczki w oprawkach.

 

Może po lifcie coś zmianili. U mnie wszystkie żarówki są bezcokołowe, a zegary mam podświetlane diodami smd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę ściągnąc nic z tego linka - wyskakuje mi jakiś błąd :cry:

Nie wiem dlaczego tak się czasami dzieje ale się dzieje :-(

Wklejam więc normalnie ftp://pikur.digi.pl/Manuale/Megane/Megane...99%20instrukcja

Nie ma o rodzajach ale są opisane co podświetlają opis od str.12.

Najprościej i chyba najszybciej będzie jak rozkręcisz i zerkniesz od tyłu jakie masz żaróweczki - ja stawiam na oprawki ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że najprościej rozkręcić :mrgreen: Tylko myślałem, że nie będę musiał tego robić dwa razy :)

Nie wiem czemu, ale nadal nie mogę nic zassać z tego linka.... Wyskakuje mi komunikat "550 Failed to change directory"

 

[ Dodano: 2007-01-06, 17:16 ]

Dzisiaj wymieniłem żarówki na niebieskie diody LED w oświetleniu regulacji nawiewu. Nie trzeba kombinować z żadnymi foliami - dają ładny niebieski efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Franz mogłbys zapodać jakieś fotki tego podświetlania? Bo tez chce zrobić to u siebie, i chcialbym zaobaczyc jak to wyglada, gdy tylko wymieni sie diody (bez folii).

 

Przy okazji możesz napisac ile diod do tego zużyłeś :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam trochę inne pytanie,czy ma ktoś wstawione oświetlenie diodowe w lampce środkowej nad lusterkiem wewnętrznym?jest tam żarówka W5W i zastanawiam się czy jej nie wymienić na jakąś diodę,ba jest nawet zestaw kilku diód w jednej oprawce dające większą moc świecenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

no i właśnie się okrutnie zbulwersowałem,w mojej wersji megane 96 rok są dwie żarówki w panelu regulacji nawiewu,mało tego za cholere nie można wymontować całych żarówek jak to jest w panelu głównym :evil: oprawki są na stałe jakby razem z obudową tylko pozostaje wyjęcie samych żarówek które są na wcisk,co za głupota :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!