Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

nawigacj?? pytania do praktykujacych??


jacham

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

Jestem na etapie rozglądania się za nawigacja do mojego samochodziku ... zwracam się z pytaniem i prośbą do osób używających już tego cudu techniki:

 

 

1. co polecacie biorę pod uwagę bardzo dokładne nawigacje gdyż potrzebuje dojeżdżać dokładnie na ulice gdzie chce dotrzeć najlepiej z nr domu.

 

2. cena nie chce wywalać mnóstwa kasy na sprzęt który się okaże szajski.... (tu prośba o wyrażenia opinii na temat swego sprzętu)

 

pozdrawiam i czekam na odp

 

pozdro

Ł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. automapa

2. bierz np. navroad http://www.jgp.pl/navroad.htm - z automapą 4.0 z trybem 3D

 

taki mam i bardzo ładnie chodzi, przyssawka do szyby bardzo stabilna

 

mam tez drugą navi na bazie palmtopa f-s loox 600 (ppc2003 i automapa 3.9) i to średnio chodzi bo się często zawiesza, a jeszcze nie zdarzyło mi się by navroad się zawiesił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam MIO P550m z programem autopilot. Wszystko działa OK. Jedynym minusem jest to, że nie ma możliwości wyboru konkretnego nr domu tylko zakres numerów (np. 1 - 9) przy danej ulicy. Nie miałem jednak nigdy problemu z trafieniem do celu. O skuteczności programu przekonałem się w Krakowie. Zwykle dojazd z mieszkania znajomych do poradni, gdzie leczymy syna, zajmował mi ok 30 min. jadąc głównymi ulicami, które znałem. Kierując się wskazaniami nawigacji dojeżdżam za mniej niż 10 min :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też mam Mio P550 tylko to starsze i jestem zadowolony. Współpracuje elegancko z Automapą 3.9 i Tom Tomem 6 (obecnie używam ostatniego). Dla mnie interfejs Tom Toma jest łatwiejszy w użyciu w samochodzie (wielkie przyciski).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście polecałbym Ci nawigację na bazie palmtopa z wbudowaną nawigacją. Sam posiadam Asus'a A636 i Automapę 4.1.2 i szczerze mówiąc jeszcze się nie zawiodłem. Jakis czas temu pracowałem w firmie, w której codziennie jeżdziło sie po całej Polsce i zawsze trafialem do celu bez żadnego problemu. Bronius napisał, że paltop mu sie często wieszał. Ja ze swojej strony musze napisać, że nie miałem takiego przypadku jeszcze. Do tego za palmem przemawia to, że zawsze sobie mozna na kartę pamięci wrzucić jakiś film i w korku albo w oczekiwaniu na otwarcie szlabanu na przejeździe kolejowym włączyć i pooglądać. Niejednokrotnie też przy dłuższym postoju rozgrywałem partyjkę bilarda albo ciupałem w Raymana :-) Jeżeli jednak nie potrzebujesz dodatkowych atrakcji i zależy Ci tylko i wyłącznie na nawigacji to opcja urządzenia polecanego przez Bronius'a jest jak najbardziej dobra. Polecam stronę pda.club.pl, gdzie możesz poczytać o wszystkich plusach i minusach nawigacji, a także co wybrać.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam Garmin nuvi 300, z GPMapą (obecnie 5.0 a2), który na STATOIL wygrałem ;-D Bardzo sobie go chwalę - mapa szczegółowa, dodatkowo oprogramowanie na kompie (MapSource), gdzie można sobie wytyczać trasy, punkty, itp. Dodatkowo program POI Loader, dzięki któremu możemy wgrać do odbiornika nasze POI (Points of Interes) - czyli tzw punkty interesu - sami możemy do MAPy wgrać np bary, restauracje, hotele, których nie ma na mapie, jak i też FOTORADARY, niebezpieczne miejsca, itp. i ustalić ostrzeganie przed nimi albo przy przekroczonej prędkości albo przy danej odległości - bardzo fajna sprawa. Do Garmina można także kupić mapę City Navigator (znana mapa Europy). Odbiornik posiada także kilka funkcji "ala palmtop": odtwarzacz mp3, odtwarzac audio booków (książek audio), przeglądarke obrazów, strefy czasowe, przelicznik walut, kalkulator, itp. Oczywiście również nie trzeba używać rysika.

 

Ogólnie jestem z niego bardzo zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem zwolennikiem palma i automapy - ale tylko dlatego ze jezeli sie nie przekonasz do nawigacji to przynajmniej zostanie Ci zabawka :-)

Jezeli masz mozliwosc pożyczenia od kogos to zobacz czy Ci to odpowiada. Generalnie jest fajnie ale to co mnie zrazilo to fakt ze nie moglem jej w 100% ufac :-)

Korzystałem z FSC loox serii n400 i automapy jeszcze w wersji 3.9.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tom tom dobre ale jego mapa polski jest cienka ja 2 dni temu tez szukałem i kupiłem navi z mapą map o nazwie smart gps dostępna np w marketach real 549zł a i w realu ten sam tomtom kosztuje 599 do tego dodam że w zestawie tom tom V2 jest mapa polski która ma tylko 26% pokrycia polskich dróg, dlatego jest cienka w porównaniu z mapą map 99%.

Najdokładniejszy Tom tom jaki spotkałem miał coś koło 65% pokrycia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam TomToma na Nokii n95 i jest to praktyczne bo mam wszystko w jednym i am4 na HTC Wizard (jeszcze przez kilkanascie dni) - i jest mega dokladna, fajna graficznie i w ogole. Chociaz interfejs w TT jest moim skromnym zdaniem przyjazniejszy w obsludze.

 

Na Twoim miejscu bralbym cos z AutoMapa 4! Obojetne czy PDA, MDA, czy jakis zestaw dedykowany (chociaz to chyba najlepsze rozwiazanie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UFO, wejdź w ten link tu masz zdjęcia mojej navigacji navigacja uważam że nie przepłacisz i do tego aktualizacje są wysyłane na maila przez producenta przynajmniej tak napisali w formularzu rejestracji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!