Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

problemy z kluczykami i zamkami, co robić ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Kupiłem Scenica 98r. z Austrii, auto generalnie ok, i technicznie już prawie go doprowadziłem do ładu.

Martwi mnie jednak problem z kluczykami, a wygląda to tak:

mam 1 kluczyk którym steruję centralnym zamkiem (na podczerwień) i przekręcam stacyjkę i niby jest ok.

Niestety ten kluczyk pasuje tylko do stacyjki, bo zamków drzwi i bagażnika ręcznie nie da się nim otworzyć, a na siłe się boję żeby nie złamać jedynego kluczyka.

Pytanie moje czy da się dorobić taki kluczyk i za ile (szukałem na forum ale poza konkretem że w ASO za 600zł nic innego nie było), no i drugie pytanie, co jest grane że ten niby jedyny oryginalny kluczyk pasuje do stacyjki a do innych zamków nie, czy można przypuszczać że wszystkie zamki są zepsute, albo zostały z jakiegoś powodu wymienione na inne do których może kluczyka nie dostałem.

Może da się jakoś sprawdzić czy zamki w drzwiach i stacyjce mają taki sam zamek (wzór kluczyka)

Do Helmuta dzwonił nie będę bo nie wiem czy go znajdę w austrii, a do ASO mam daleko bo mieszkam na wygwizdowie, można coś na to poradzić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli miałeś stacyjkę zmienioną i sterownik podczerwieni to ASO nie będzie w stanie przyuczyć kluczyka

Raczej myślałem o tym że to zamki drzwiach zostały zmienione, bo komu opłacało by się wymieniać stacyjkę i sterownik podczerwieni w 10-letnim prawie aucie.

Zastanawiam się w jaki sposób sprawdzić co zostało zmienione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taniej zmienić stacyjkę i sterownik podczerwieni niż wszystkie zamki, ale przede wszystkim można tego dokonać w krótszym czasie niż wymiana wszystkich zamków

 

można z rozbitka to nawet przełożyć, ale z drugiej strony jest immo, więc kluczyk musiałby być odpowiedni, chyba, że immo masz rozbrojone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[Cięcie]

 

Immo działa właśnie prawidłowo, dziwi mnie że mówisz że mniejszy problem jest z przełożeniem immo i stacyjki niż trzech zamków, w sumie to może bym nawet nie ruszał tych zamków bo po co jak wszystko się otwiera za pomocą przycisku, słyszałem że nowe sceniki wogóle nie mają zamków na kluczyki tylko wszystko z pilota, no ale jeśli przełożenie immo i stacyjki z rozbitka w którym są dwa komplety oryginalnych kluczy wyjdzie mniej niż 600zł (bo tyle kosztuje podobno dorobienie kluczyka) to może rzeczywiście warto zrobić tak jak mówisz.

Spróbuję jutro jeszcze grzebać przy tych zamkach tym kluczykiem, czy prawidłowo kluczyk powinien wejść do zamka dowolną stroną i przekręcić się bez większego oporu ?

 

Proszę zapoznać się z regulaminem forum ze wskazaniem na część o cytowaniu - Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może po prostu masz brudne zamki - kup jakiś płyn i go wpisikaj do środka zamka

 

immo jest w komputerze auta i sam używany komputer kosztuje z 600 zł więc taniej nie będzie (sprawdź) wymiana zamków będzie na pewno tańsza, ale poszukaj przyczyny dlaczego tak jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps. pojedź na komendę Policji i sprawdź numery bo to daje do myślenia...

 

W przypadku gdy okaże się, że z autkiem jest coś nie tak. Możesz się z nim pożegnać i z pieniędzmi też. To tak odnośnie Twojej sugestii, sprawdzać trzeba przed zakupem.

 

Co do zamków, to nie chce mi się wierzyć, że wszystkie są zabrudzone. Ja ze swoich korzystam raz na 3-4 lata i wszystkie działają elegancko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzać trzeba przed zakupem
znam historię, że o 6:00 rano policja wkroczyła do znajomych i prawie nowego passata za 100.000 zł skonfiskowała, bo jak się okazało był kradziony, a właściciel miał sprawę za paserstwo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!