Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

przegrzewa się automatyczna skrzynia biegów


victoria

Rekomendowane odpowiedzi

Problem pojawił mi się wczoraj już po raz drugi. Wracałam z pracy w korku i po około 50 min. stania w korku jak ten parasol (z krótkimi przerwami na nieco dłuższe podjazdy) zapaliła mi się żółta lampka kontrolna usterki elektronicznej (ta z zygzakiem).

Wg mojego taty przegrzewa się olej w automatycznej skrzyni biegów. Zdaje się, że skrzynia przechodzi w awaryjny tryb pracy, bo po puszczeniu hamulca nie „ciągnie” automatycznie do przodu, trzeba dużo mocniej wcisnąć pedał gazu żeby samochód w ogóle chciał jechać, wraz ze wzrostem prędkości skrzynia nie przechodzi na wyższe biegi (tylko wzrastają obroty).

Jak samochód ostygnie – problem znika do następnego koczowania w mega korku.

 

Jak tylko kupiłam ten samochód, dowiadywałam się w serwisie o wymianę oleju w skrzyni, na co mi odparli że jeśli nie mam żadnego wycieku, który należy zlokalizować i naprawić to w tym modelu w ogóle nie wymienia się płynów w skrzyni biegów. Co ciekawe – jakiś czas temu znalazłam wśród papierów mojej bryczki że olej jednak był jakiś czas temu wymieniany i następna wymiana powinna być za 20 tys. km.

 

Po tym jak po raz pierwszy mi się to przydarzyło, wczoraj starałam się stojąc trochę dłużej (np. na światłach) przerzucać bieg z D na N, przy czym nie za wiele razy była szansa na zmianę na neutrala i chyba na niewiele się to zdało.

 

Czy ktoś z Was spotkał się może z takim problemem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

w najbliższy poniedziałek podłączam megankę pod komputer... mam nadzieję, że pokaże się jakiś dziennik błędów i będzie można ustalić co ją boli... :mrgreen:

 

[ Dodano: 2007-12-18, 07:41 ]

no i guzik... :-D

wczoraj na komputerze nic nie wykazało... żaden aktualny błąd, nie pokazało też żadnego dziennika błędów...

a dziś rano w drodze do pracy "pyk" i kontrolka się zaświeciła... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!