Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kupić z gazem czy przerabiać


tomasz111

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadaczy Meganek.

 

W marcu planuję zakup Megi, mam na ten cel przeznaczone 12000 PLN, myślę konkretnie o modelu Megane I phI silinik 1,6. Zamierzam korzystać gazu i prosiłbym o rozwianie kilku moich wątpliwości:

 

1. Zacznijmy od tego, że czytając posty w dziale LPG poprostu przestraszyłem się gazu... większość postów dotyczy przeróżnych problemów z gazem... czy to rzeczywiście jest tak, że zakładając gaz zmuszony będę do ciągłych regulacji, borykania się z "szarpaniem" itp, jak to jest opisywane w wielu postach?? Ja chcę (jak każdy chyba) cieszyć się poprostu z jazdy.

 

2. Jak radzicie? czy kupić od razu auto z zamontowanym gazem za cenę do 12000 czy lepiej kupić taniej auto bez gazu (powiedzmy w granicach 10000 za samochód) i za pozostałe 2000 założyć nowy gaz? (kwoty oczywiście "plus minus")Co będzie korzystniejsze?

 

Pozdrawiam i będę wdzięczny za rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 2 tyś dobrego gazu nie włożysz(dolicz coś około 1,5zł). Lepiej poszukać autka na benzynie bo może to oznaczać ze jest mniej wyeksploatowane.

Jeżeli myślisz o ph1 to weź pod uwagę też diesla i będziesz miał większą ekonomię jazdy a na pewno w tej cenie kupisz.

co prawda na rynku wtórnym diesla jest trudniej kupić w dobrym stanie ale trzeba szukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomasz111, ja myślę o brzegu 34 km od twojej wichurki ale w nysie masz taniej zależy co sobie wybierzesz ja polecam Staga300 ale wiem że koleś ma tańsze

 

Nysa

Salachna Auto

ul. Bolesława Śmiałego 3

tel. 077 433 89 33, 0501 397 133 STAG-300 - 2450 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo taki mam (chyba) :) i nigdy nic sie nie działo a to już będzie jakieś 6 lat. Nie trzeba grzać silnika by przełączyć na gaz, nawet zimą. Odpalasz, przełączasz i jedziesz, dynamika taka jak na benzynie i spalanie w trasie nawet 6.5l

 

zaraz się posypią posty na nie :) ale zanim ktoś napiszę coś niemądrego zastrzegam że wyraziłem tylko swoją opinie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też zielony ale coś takiego widziałem gdzieś pod maską ;-) nie wiem czy stag2 to stag 200 i czy stag300 to sekwencja :) warte uwagi jest tylko to ze gdybyś znalazł ładną megi z taką instalacją to poręczam jej świetne działanie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ręce opadają. Stag 2L - namiastka IIgen, StagXL, 50, 100 - instalacje IIgen (z różnymi funkcjami dodatkowymi), Stag 200, 300 - instalacje sekwencyjne czyli IVgen. (300 przystosowana do wtryskiwaczy 1ohm).

Ja kupiłem Meganke z LPG. Dopiero po moim dopieszczeniu (czyt. założeniu Staga200) jest cacy i bezproblemowo. Przyszedł jednak czas sie rozstać :-|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem meganke w benzynie i zagazowałem ja za 2,5tys(stag300) nie mam z nią żadnych problemów myślę ze jak zainwestujesz w sekwencje to będziesz zadowolony no pozostaje jeszcze kwestia gaziarzy czy nie spaprzą roboty. jeśli znasz zakład gdzie ci założą po dobrej cenie sekwencje i zakład ma dobra reputacje to kup benzynę i sam załóż lpg będziesz miał gwarancje i pewność ze instalacja jest nie wyjerzdzona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!