Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czy zakładać gaz do meganki 1,6


tomtom26

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam meganke 1,6 75KM 99r. Strasznie jest paliwożerna - za 50zł robię 100km... wiekszość w sumie po mieście. Pomyślałem sobie, coby w ramach oszczędności, nie założyć gazu? Teraz kilka pytań:

- czy auto straci na wartości przy sprzedaży po założeniu instalcji gazowej? (zamierzam

je sprzedac tak za ok 2-3 lata)

- jaką instalację moglibyście mi polecić? dobrą i w miarę tanią...

- no i o ile auto będzie słabsze? bo te 75KM to już teraz mam ochotę wysiąść i pomóc

mu się toczyć ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba coś nie tak z twoją megi, ja za 50 zł nie całe 200 km robię w trybie mieszanym na tym samym silniku. Może powinieneś sprawdzić dlaczego tyle pali. Jak jeździsz dużo to opłaca się założyć instalacje tylko czy Ci się opłaca?? Jaką instalacje to nie mam pojęcia nie znam się. A co do mocy 75 KM mi starcza jak jadę sam jak są na pokładzie 4 osoby to racja muli, ale to sporadyczne przypadki więc nie narzekam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, mówiąc subiektywne odradzam gaz. same problemy. miałem 4 auta z gazem, w sumie najmniej problemów było z najprostszą instalacją. Przetestowałem różne firmy, dwie sekwencyjne instalacje miałem. Problemy: częste tankowanie, brak bagażnika, auto trochę wolniejsze, padła mi dwa razy pompa paliwa, wtryskiwacz paliwa, komputer od instalacji gazowej padające wtryskiwacze gazu. No i jeszcze ten piękny zapach gazu.

zaraz zaczną się burzyć zwolennicy gazu, ale naprawdę nie polecam. Moje instalacje regularnie serwisowałem, tankowałem tylko na stacjach koncernowych.

Nie ma się też co oszukiwać na dłuższą metę gaz bardziej zużywa silnik.

używanego auta z gazem nigdy bym nie kupił, jak ktoś nie dbał o instalacje mogą być same problemy.

Kupiłem mojego pierwszego klekota, i nigdy więcej LPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc witam.mam tez ten motor w sceniku i nie narzekam.koega poprzednio pisal ze mu padla pompa paliwa i domyslam sie dla czego,brak benzyny w zbiorniku i pompa sie zatarla.to ze jezdzimy na gazie to nie znaczy ze pompa nie pracuje wrecz przeciwnie chodzi caly czas i potrzeba jej troszke paliwa zeby szlak jej nie trafil.tak pozatym to tez mam gaz i chodzi mi bez problemuw cyklu mieszanym pali 8,5 do 9 litrow gazu a w trasie nie przekrocze 8litrow.ja bynajmniej jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widac to byl jej koniec bo ja mam kolejne auto z gazem i nie mam problemow z pompa.wydaje mi sie ze to nie od gazu poprostu tak mialo byc i musialo cos sie z nia dziac niedobrego juz wczesniej a to ze wysiadla przy aucie zagazowanym to zbieg okolicznosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam - to jest moje pierwsze wystąpienie na tym forum.

Mam megankę 1.4 16V z 99r. Przebieg 130000km na gazie 70000km. Instalacja OMVL sekwencja (plastikowy kolektor ssący). Średnie zużycie benzyny/gazu 6.2/7.2 l/100km.

Na instalacji gazowej po jej założeniu nie było dosłownie nic robione poza wymianą filtra gazowego (1 raz). Gdyby nie to że tankuje gaz to bym nie wiedział że jest pod maską. Jeżeli chodzi o dynamikę silnika na benzynie i na gazie to nie widzę różnicy, fakt że nie poganiam 200km/h. Gazu nie opłaca się montować jak się zmienia co 2-3lata samochód. A jak zakładać gaz to dobrą instalację i u dobrego solidnego gaziarza co umie nie tylko ją zamontować co nie jest wielką sztuką, ale wyregulować na początek i później wie jak ją ewentualnie naprawić. Ja mogę polecić instalacje sekwencyjne OMVL i PRINS, bo je ekspolatuję bez problemów.

 

Pozdrawiam - gimak

 

P.S.

Z meganką też nie miałem większych problemów poza padniętą cewką zapłonową na 4 cylindrze (tuż po upływie gwarancji - wymienili mi wszyskie 4 za 1/4 ceny).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po 7 latach moge stwierdzic iż moja megi na zwykłej instalacji wciąż pali na trasie poniżej 7l gazu.. NIGDY nie było żadnych problemów ..szykuje sie na wymiane filtra gazu ale nie dlatego że coś jest nie tak tylko że tak wypada po takim czasie :( zakładaj gaz czym predzej ..no chyba ze gaz pojdzie w góre :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema!

Ja mam Megi classic i tez ma 75 KM tylko że... silniczek 1.4!!!! W trasie bierze 6l benzyny - bajka :( Jak juz złapie temperature to sie sam dziwie jak taki motorek daje rade ciągnać taka dużą bude z taka dynamika.

Jezdze malo wiec taka furka w zupełności mi wystarcza - wygodna, duzy kufer, malo pali.

O gazie nawet nie mysle bo wychodzi mi ze sama instalacja zwróci mi sie po 2 latach a zanim zdaze na niej zarobic znaczy zaoszczedzic na paliwie to musi minac ze 3 lata. Do tego czasu ja na pewno sprzedam iwec nie ma sensu. Tankuje na orlenie Pb95, idzie na tym jak rakieta. Jezdze tylko w miescie w trase kilka razy w roku ale ponizej 100km w jedna strone. 130km/h wiecej nie ma gdzie przydusic, moze po remoncie nawierzchni za kilka lat ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Tak ten model ma wielopunktowy wtrysk.To nie prawda ze musi byc sekwencja ja u siebie mam zwykła instalke i tez chodzi chociaz nie powiem ze bez problemow no ale u mnie to wina pseudo "gazowników" ale to juz inna sprawa.Jesli beda ja zakładali prawdziwi spece to powinno byc dobrze.Ja na Twoim miejscu założyłbym sekwencje i naprawde Ci tak radze z całego serca.Unikniesz duzo problemow i bedziesz miał spokoj.A duzo jezdzisz???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciezko powiedziec czy duzo jezdze. Napewno jak bym mial gaz to bym duzo wiecej jezdzil :?:

Moge powiedziec ze od sierpnia zrobilem swoja meganka 12tys juz. wiec nie weim czy to az tak duzo. To mnie wlasnie zdziwilo w tym samochodze ze ma wielopunktowy wtrysk a ma 8 zaworow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!