Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, mam Scenica rok 1999.

Pół roku temu musiałem wymienić zamek w tylnych drzwiach, ponieważ złamała się plastikowa część mechanizmu zamka ( w środku) - nienaprawialne. Nie mogłem przez to ich otworzyć, ale jakoś się udało.

Dziś spotkało mnie to samo z drugimi drzwiami.

Mam pytanie: czy spotyka was to samo? Jak często potrafi się psuć to gówno? Czy można jakoś temu zapobiec?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znajomy raz mi opowiadal dokladnie to samo, padl jeden potem drugi, jakos to naprawil manufakturalnie :mrgreen: i dziala jak na razie, podobno jest to przypadlosc MI, wlasnie te zamki tylnych drzwi, przednie mniej padaja. ogolnie po wymianie jest spokoj juz na dlugi czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam problemy z otrweranie drzwi . otwarcie drzwi z kluczyka na podczerwień nie stanowi problemu. Natomiat gdy chę otworzyć drzwi wkładając kliczyk do zamka , kluczyk sie obraca w obie storony tak , że nie mogę ani otwozyć ani zamknąć drzwi , wcześniej czasami mi się zacinały zamki ale w końcu udało się otworzyc . Teraz jak chwyciły mrozy to nie mogę otworzyć drzwi kluczykiem . Może macie na to jakąś radę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie zamki sa dosc wadliwe chyba w MI. Mnie lewe tylne drzwi tez sie nie otwieraja, prawdopodobnie z tego samego powody, jeszcze tam nie zagladalem. A lewych przednich nie da sie otworzyc kluczykiem, bo sie bebenek kreci :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zaprowadziłem auto do gościa od alarmów powiedział ze w środku jest poodpinane i dlatego tylko z pilota musze otwierać. Powiedział ze może mi to podpiąć ale zwiększy to prawdopodobieństwo kradzieży bo będzie można otwożyć kluczykiem. A co do zacinania lub nie domykania którychś dzwi podczas mrozów to problem jest z siłownikiem. Należało by go wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 5 tygodni później...

czesc

u mnie wlasnie dzis sie zepsuł chyba beben zamka od drzwi kierwocy bo mi sie kreci dookola i nie zamkne drzwi. A z kluczyka na podczerwien mi zamykanie nie chodzi nie wiem czemu. jak przyciskam ten przycisk to na ulamek sekundy zaswieca sie dioda obok tego przycisku ale ta "wzdluz" kluczyka (ta wieksza) nie swieci nie wiem czy ona ma swiecic czy nie bo od poczatku jak kupilem samochod to mi to nie dzialalo. nie przeszkadzalo mi to no ale teraz nie mam jak zamknac samochodu. Prosze powiedzcie jak zrobic tą podczerwien lub jak naprawic zamek i ile to moze kosztowac pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe dokladnie :-)

troche to katujace jest bo duzo kombinacji i deprymujące w miescie jak ludzie na Ciebie patrza co robisz :D. Rozebralem dzis tapicerke od srodka zeby sie dobrac do zamka ale nic tam nie widze co sie moglo zepsuc bede chyba musial sie udac do mechanika :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

dużo lakonicznych odpowiedzi ale żadnych konkretów, może ktoś już naprawiał zamek? z przodu działał otwierał i zamykał drzwi z kluczyka a teraz tylko kręci się do okoła? ma ktoś wskazówki jak to zrobić tanim kosztem bez wymiany połowy zamka? mile widziane jakieś fotki z góry dzięki

 

[ Dodano: 2007-06-13, 12:18 ]

dobra zamek się sam naprawił ale było to coś takiego przekręcając kluczyk obracał się dookoła w czasie jazdy po wybojach słychać coś tam latało no i teraz już nic nielata a zamek działa jak marzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam.

Mam Megane z 2001 roku i od wczoraj problem z otwieraniem tylnych prawych drzwi. Problem polega na tym, że nie mogę ich otworzyć ani z zewnątrz ani od wewnątrz.

Od wewnątrz dlatego, że włączona jest blokada – dzieci, a od zewnątrz?? … no właśnie bo coś zapewne się zepsuło. Czy ktoś z Was ma jakiś pomysł jak otworzyć takie drzwi zabezpieczone od wewnątrz i zepsute od zewnątrz.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak, co do "wewnętrznego kłopotu" to sprawa jest bardzo prosta ;-) mi zajęło to około 10 minut łącznie z przygotowaniem sprzętu - kawałka bardzo giętkiego plastyku (ja użyłam laminowaną kartkę A4 złożona na pół) - pomysł zapożyczony ;-) wsunęłam ją w szparę między drzwiami na wysokości zamka i przesunęłam zapadkę od zabezpieczenia i teraz drzwi nie otwierają się już TYLKO z zewnątrz <piwko> Co do kłopotów z samym zamkiem to jeszcze temat został nieruszony... POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!