Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jazda do końca


andrre

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie wiem czy może grozić jazda z pustym bakiem benzyny ale powiedzcie mi jak to wygląda z jazdą na gazie. Tankuję już 4 raz i chcę sprawdzić ile mi pali gazu w zalezności od jazdy z klimą, po mieście , w trasie itp. Dlatego już 4 raz wyjeżam gaz do ostatniej kroplii przełanczam na benzynę - i jadę tak na stację. W ostatnim teście wyszło mi 0,82 l gazu na 100 km :mrgreen: ( za 40 zł zrobiłem 213 km)

 

Czy w instalacji gazowej można spokojnie pozwolić sobie na zużycie całego gazu z butli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 40 zł wlałem 17,6 l gazu - u nas gaz jest najtaniej po 2,27 :-/ A jak jest gdzieś taniej to strach tankować.

Nie tankuję tez na jakichś renowmowanych stacjach (orlen itp to tam cena sięga 2,34 gr :evil: ) A mówili że baryłka ropy poszła 20 dolców w dół! A gdzie te obniżki?!!

Jakby nie liczyć już drugi raz spaliła mi mniej niż 8,5 l gazu. Z tym że nie bawię się w kubicę - odrazu zaznaczam! Zeby ktoś nie myślał że szaleję po mieście i tyle mi pali. Spokojna jazda do świateł , spokojne ruszanie, jazda między2,5 - 3 tyś obr.

 

To jak z tym jeżdżeniem na pustej butli z gazem ? Chyba nic w instalacji nie jest smarowane paliwem LPG? :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz śmigać aż Ci się gaz skończy, to jest inna instalacja niż benzyna.

U mnie jest tak że jak się skończy gaz to automatycznie przełącza na benzynę.

A jeśli chodzi o rezerwę benzyny to piszą że musi być zawsze trochę paliwa bo pompka pracuje bez względu na to czy jedziesz na gazie czy na benzynie no i jak przepływa paliwo to pompka się chłodzi. To tak ogólnikowo wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jeśli już jesteśmy w temacie paliwa to kiedy zapala się rezerwa w Waszych megankach? Ile orientacyjnie może być tam jeszcze w baku , no i podstawowe pytanie: ile litrów mieści bak meganki tankując pod korek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z reguły nie jeżdżę na rezerwie, tankuję do pełna, ale miałem taką niemiłą niespodziankę, że brakło mi paliwa.

Dlaczego, wierzyłem komputerowi pokładowemu, bo zawsze do baku wchodziło tyle, ile pokazał komputer że zostało spalone od ostatniego tankowania z odchyłką +/- 0.5 litra.

Kiedy się zapaliła rezerwa trudno mi powidzieć, ale samochód odmówił posłuszeństwa jak komputer pokazał że spalono 52.4 litra. Całe szczeście , że stało się to na zjeździe do stacji benzynowej. Zatankowałem do pełna (jak zwykle do drugiego wybicia) - weszło dokładnie 53 litry. Wg instrukcji mam do dyspozycji bak 60 litrowy??? ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cwonda, może tak być jeśli wlałeś paliwa pod korek. 60 litrów ma sam zbiornik, a do tego dochodzi jeszcze przewód którym paliwo dopływa od wlewu. Jeśli się wleje pod sam korek to później może być plama pod samochodem bo nadmiar gdzieś ucieka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli chodzi o rezerwę benzyny to piszą że musi być zawsze trochę paliwa bo pompka pracuje bez względu na to czy jedziesz na gazie czy na benzynie no i jak przepływa paliwo to pompka się chłodzi.

 

Zawsze mozna zrobic "pstryczek" ktorym sobie pompke wylaczymy :) (sprawdzony patent)

 

BTW, slyszalem ze im mniej gazu w butli tym wieksze jest jego spalanie... ze to cos zalezy od cisnienia - z tym jednak pewny nie jestem choc jak jezdzilem vectra na gazie to chyba sie to sprawdzalo... albo chcialem zeby tak bylo - zawsze mialem minimum 10l w butli i dolewalem swiezego gazu heh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też coś o tym słyszałem ale najważniejsza jest wedłóg mnie technika jazdy. Niektórzy powiedzą: Co z tego że będzie mi palił 1-1,5 litra więcej na 100 km ale chociaż będę miał frajdę z jazdy. Jeżeli chodzi o oszczędność to raczej chodziło mi o pozostałe części i płyny które przy "młodzieńczej" jeździ szybciej się zużywają.

Opony, kolcki, elementy zawieszenia, zużycie silnika, itd...

Często spotykam na drodze jakiegoś wariata który wyprzedza wszystkich kombinując jak może a po 2-3 minutach spotykam go na światłach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mozna zrobic "pstryczek" ktorym sobie pompke wylaczymy :) (sprawdzony patent)

clio mojej mamy już pewnie ze dwa lata nie widziało benzyny w zbiorniku, bo cały czas jeździ na gazie. Najprostsza instalacja lpg gdzie trzeba przełączać benzyna/gaz. W zime pali na największych mrozach bez problemu (a jak problem jest to samostart), nie trzeba pamiętać żeby przełączyć na benzynę jeszcze przed zgaszeniem. Ogólnie jest to auto tylko na gaz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!